aI arrow-down-small arrow-down arrow-left-corner arrow-left-small arrow-left arrow-right-corner arrow-right-small arrow-right arrow-up-small arrow-up awards badge-employee bag button-click-2 button-click calendar-check calendar carrot cart-clock check-box check circle clock close cloud-2 cloud-safe clouds-download clouds-upload code coffee compact compare computer connect-network contact-user contact conversation credit-card delivery-2 delivery desk diploma doc docs document-license download easy-workplace education email-recieve email-send email equality event-micro fabric folder food gallery gaming gift globen graph hamburger headphones heart heart home idea image info-attention it key kitchen knowledge label laptop leaf list location log-in log-out lounge-zone man-woman market meeting-2 meeting meetings microsoft-365 minus mouse network-wifi-2 network-wifi network office-2 office-3 office-4 office pen phone plus popover-arrow popover-edge-arrow presentation printer question report-doc report-numbers report-stats screen search security-2 security seminar-micro-2 seminar-micro server service services settings shopping-cart-2 shopping-cart-3 shopping-cart-4 shopping-cart-5 shopping-cart silent skip-left skip-right solution sound speech-bubble-2 speech-bubble star statistic-2 statistic stop storage switch-account tea-1 tea-2 time-ongoing tomato trash-bin travel upload user-minus user-plus user video-elearnings video-play-button weather-activitet workplace zoom-in zoom-out
Startech PCI Express Gigabit Ethernet Multimode SC Fiber Network Card
Startech PCI Express Gigabit Ethernet Multimode SC Fiber Network Card
Startech PCI Express Gigabit Ethernet Multimode SC Fiber Network Card
Startech PCI Express Gigabit Ethernet Multimode SC Fiber Network Card

Startech PCI Express Gigabit Ethernet Multimode SC Fiber Network Card

1.695 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Kan sendes inden for 48 timer
Startech varenummer PEX1000MMSC2
Dustin varenummer 5011200468

Datablad

  • Fabrikant
    StarTech.com
  • Type
    1000Base-FX
  • Dataoverførselshastighed
    1 Gbps
  • Model
    Indstikskort
  • Produktlinje
    StarTech.com
  • Kabeltype
    Ethernet 1000Base-FX
  • Grænseflade (bus) type
    PCI Express x1, PCIe 1.0

Hvor er specifikationen, tilbehøret og anmeldelserne?

Vi har flyttet lidt rundt på tingene. Specifikationen, tilbehøret og anmeldelserne finder du fremover under vores faner lidt længere oppe.

Specifikationer PCI Express Gigabit Ethernet Multimode SC Fiber Network Card

Generelt

Fabrikant
StarTech.com
Model
PCI Express Gigabit Ethernet Multimode SC Fiber Network Card
Type
Netværksadapter

Hardwarespecifikation

Forbindelsesteknologi
Kabling
Model
Indstikskort
Grænseflade (bus) type
PCIe 1.0, PCI Express x1
Type
1000Base-FX
Interface
1 x 1000Base-FX - SC multimodus - x 2
Dataoverførselshastighed
1 Gbps
Statusindikatorer
Link/aktivitet
Min. driftstemperatur
0 °C
Maks. driftstemperatur
45 °C
Fugtighedsgrad ved brug
5 - 95 % (ikke-kondenserende)
Strømforbrug ved drift
3.2 W
Inkluderet tilbehør
Simpelt beslag

Funktioner og protokol

Kabeltype
Ethernet 1000Base-FX
Dataforbindelsesprotokol
Fibre Channel
Egenskaber
48 KB pakkebuffer; Komplet duplex ydeevne
Overensstemmelsesstandarder
FCC; RoHS
Type
Drivers & Utilities
OS nødvendig
Apple MacOS X 10.5 - 10.9; Linux 2.4.x to 4.11.x LTS versions only; Microsoft Windows Hyper-V Server; Microsoft Windows Server 2003; Microsoft Windows Server 2008 R2; Microsoft Windows Server 2012; Microsoft Windows Server 2012 R2; Microsoft Windows Server 2016; Microsoft Windows Server 2019; Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10

Dimensioner og vægt

Bredde
1.9 cm
Dybde
11.8 cm
Højde
11.8 cm
Vægt
70 g

Garanti

Type
2 års garanti
Service & Support
Begrænset garanti - 2 år
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.