aI arrow-down-small arrow-down arrow-left-corner arrow-left-small arrow-left arrow-right-corner arrow-right-small arrow-right arrow-up-small arrow-up awards badge-employee bag button-click-2 button-click calendar-check calendar carrot cart-clock check-box check circle clock close cloud-2 cloud-safe clouds-download clouds-upload code coffee compact compare computer connect-network contact-user contact conversation credit-card delivery-2 delivery desk diploma doc docs document-license download easy-workplace education email-recieve email-send email equality event-micro fabric folder food gallery gaming gift globen graph hamburger headphones heart heart home idea image info-attention it key kitchen knowledge label laptop leaf list location log-in log-out lounge-zone man-woman market meeting-2 meeting meetings minus mouse network-wifi-2 network-wifi network office-2 office-3 office-4 office pen phone plus popover-arrow popover-edge-arrow presentation printer question report-doc report-numbers report-stats screen search security-2 security seminar-micro-2 seminar-micro server service services settings shopping-cart-2 shopping-cart-3 shopping-cart-4 shopping-cart-5 shopping-cart silent skip-left skip-right solution sound speech-bubble-2 speech-bubble star statistic-2 statistic stop storage switch-account tea-1 tea-2 time-ongoing tomato trash-bin travel upload user-minus user-plus user video-elearnings video-play-button weather-activitet workplace zoom-in zoom-out
Startech Fiber Media Converter Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus
Startech Fiber Media Converter Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus
Startech Fiber Media Converter Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus
Startech Fiber Media Converter Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus
Startech Fiber Media Converter Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus
Startech Fiber Media Converter Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus
Startech Fiber Media Converter Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus

Startech Fiber Media Converter Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus

995 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Kan sendes inden for 48 timer
Startech varenummer MCMGBSCMM055
Dustin varenummer 5011174172

Datablad

  • Type
    Fibermedieomformer
  • Dataforbindelsesprotokol
    Ethernet; Fast Ethernet
  • Dataoverførselshastighed
    1,000 Mbps
  • Venstre forbindelsestype
    RJ-45
  • Højre forbindelsestype
    SC multimodus
  • Maks. overføringsafstand
    550 km

Hvor er specifikationen, tilbehøret og anmeldelserne?

Vi har flyttet lidt rundt på tingene. Specifikationen, tilbehøret og anmeldelserne finder du fremover under vores faner lidt længere oppe.

Specifikationer Fiber Media Converter

Generelt

Fabrikant
StarTech.com
Produktlinje
StarTech.com
Model
Multimode SC Fiber Ethernet Media Converter - 1000BASE-SX Gigabit Fiber Optic to Copper Bridge - 10/100/1000 Network - 550m, Multimode (MM) SC Fiber Media Converter for 10/100/1000 Network - 550m Range - Gigabit Ethernet - 850nm - Full Duplex (MCMGBSCMM055)
Antal pakker
1
Type
Fibermedieomformer
Netværkskabeltype
Fibermedieomformer

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
Ethernet; Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed
1,000, 1 Mbps
Maks. overføringsafstand
550 km
Optisk bølgelængde
850 nm
Overensstemmelsesstandarder
IEEE 802.1Q; IEEE 802.3; IEEE 802.3ab; IEEE 802.3u; IEEE 802.3x
Venstre forbindelsestype
RJ-45
Højre forbindelsestype
SC multimodus

Kabel

Venstre forbindelsestype
RJ-45
Højre forbindelsestype
SC multimodus

Hardwarespecifikation

Model
Ekstern
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 1000Base-SX; Ethernet 1000Base-T; Ethernet 100Base-TX
Venstre forbindelsesklemmetype
RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype
SC multimodus
Interface
1 x Ethernet 100Base-SX - SC multi-mode hun x 2; 1 x Ethernet 100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 hun
Statusindikatorer
Dupleksmodus for port; Link/aktivitet; Strøm
Egenskaber
9 KB Jumbo Frame; Auto-uplink (auto MDI/MDI-X); Fuld dupleksmodus; Strømstødsbeskyttelse
Type
Ekstern strømforsyning
Nominal spænding
AC 100 - 240 V
Strømforbrug ved drift
5 W
Overensstemmelsesstandarder
FCC; RoHS; WEEE; cUL
Farve
Sort
Min. driftstemperatur
0 °C
Maks. driftstemperatur
50 °C
Fugtighedsgrad ved brug
5 - 90%
Farvekategori
Sort

SFP-modul

Model
Ekstern
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 1000Base-SX; Ethernet 1000Base-T; Ethernet 100Base-TX
Maks. overføringsafstand
0.55 m
Egenskaber
9 KB Jumbo Frame; Auto-uplink (auto MDI/MDI-X); Fuld dupleksmodus; Strømstødsbeskyttelse
Overensstemmelsesstandarder
FCC; RoHS; WEEE; cUL, IEEE 802.1Q; IEEE 802.3; IEEE 802.3ab; IEEE 802.3u; IEEE 802.3x

Network

Link Protocol
Ethernet; Fast Ethernet

Dimensioner og vægt

Bredde
7 cm
Dybde
9.7 cm
Højde
2.6 cm
Vægt
200 g

Garanti

Type
2 års garanti
Service & Support
Begrænset garanti - 2 år
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Andre kunder så også