Black Friday-åbningstider for ordreafdelingen: Fredag 8:30–21, Cyber Monday 8:30–21

img
img
img
img

Startech Fiber Media Converter

Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus

1 045 kr
  • 2 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5011174172
  • Prod. varenr.
  • MCMGBSCMM055

Datablad

Generelt
Fabrikant StarTech
Model Multimode (MM) SC Fiber Media Converter for 10/100/1000 Network - 550m Range - Gigabit Ethernet - 850nm - Full Duplex (MCMGBSCMM055)
Type Fibermedieomformer
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Maks. overføringsafstand 550 km
Optisk bølgelængde 850 nm
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Venstre forbindelsestype RJ-45
Højre forbindelsestype SC multimodus
Hardwarespecifikation
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 1000Base-T
Venstre forbindelsesklemmetype RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype SC multimodus
Interface 1 x Ethernet 100Base-SX - SC multi-mode hun x 2, 1 x Ethernet 100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 hun
Statusindikatorer Dupleksmodus for port, Strøm, Link/aktivitet
Egenskaber Fuld dupleksmodus, Strømstødsbeskyttelse, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), 9 KB Jumbo Frame
Type Ekstern strømforsyning
Nominal spænding AC 100 - 240 V
Strømforbrug ved drift 5 Watt
Overensstemmelsesstandarder FCC, RoHS, WEEE, cUL
Farve Sort
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 50 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 90%
Dimensioner og vægt
Bredde 7 cm
Dybde 9.7 cm
Højde 2.6 cm
Vægt 200 g
Garanti
Type 2 års garanti
Service & Support Begrænset garanti - 2 år
Kom foran i køen til Black Friday!