img

Allied Telesis AT-MC102XL

Fibermedieomformer SC multimodus RJ-45

995 kr
  • 48 timer
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5011164788
  • Prod. varenr.
  • AT-MC102XL

Datablad

Generelt
Fabrikant Allied Telesis
Produktlinje Allied Telesis AT
Model MC102XL
Type Fibermedieomformer
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Maks. overføringsafstand 2 km
Antal porte 1
Optisk bølgelængde 1310 nm
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.1Q
Venstre forbindelsestype SC multimodus
Højre forbindelsestype RJ-45
Hardwarespecifikation
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX
Venstre forbindelsesklemmetype SC multimodus
Højre forbindelsesklemmetype RJ-45
Interface 1 x Ethernet 100Base-TX - RJ-45, 1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode x 2
Statusindikatorer Dupleksmodus for port, Strøm, Tilslutning OK, Testmodus, Link/aktivitet
Egenskaber Halv dupleksmodus, Fuld dupleksmodus, Auto-negotiation, MissingLink, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X)
Type Ekstern strømforsyning
Overensstemmelsesstandarder RoHS, FCC Klasse B-certificeret, CSA, UL, TUV, cUL
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95%
Dimensioner og vægt
Bredde 10.5 cm
Dybde 9.5 cm
Højde 2.5 cm
Vægt 294 g
Garanti
Type 5 års garanti
Service & Support Begrænset garanti - 5 år