img
img

Ubiquiti UFiber WiFi

599 kr
  • 7 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5011155355
  • Prod. varenr.
  • UF-WIFI

Datablad

Generelt
Fabrikant Ubiquiti
Model WiFi
Type Trådløs router
Antal pakker 1
Netværk
Trådløs protokol 802.11n
Dataoverførselshastighed 2488 Mbps
Hardwarespecifikation
Formfaktor Væg-monterbar
Forbindelsesteknologi Trådløs, Kabling
Interface LAN: 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45, WAN: 1 x GPON - SC/APC
Antal WAN porte 1
Integreret switch 4-port switch
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11n, GPON
Type Ekstern strømforsyning
Strømforbrug ved drift 7 Watt
Farvekategori Sort
Producent MIPS
Antal installeret 1
Clock-frekvens 0.9 GHz
Teknologi DDR SDRAM
Brug
Egenskaber Nulstillingsknap, Passiv PoE-understøttet, Brotilstand, IC, FCC
Min. driftstemperatur -10 °C
Maks. driftstemperatur 45 °C
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 90 % (ikke-kondenserende)
Dimensioner og vægt
Bredde 12.634 cm
Dybde 12.609 cm
Højde 3.165 cm
Vægt 190 g