img

Allied Telesis AT-DMC1000/LC

Fibermedieomformer RJ-45 LC multimodus

2 195 kr
  • 48 timer
  • Forsendelse fra: 0 kr
  • Varenummer
  • 5011136136
  • Prod. varenr.
  • AT-DMC1000/LC-50

Datablad

Generelt
Fabrikant Allied Telesis
Produktlinje Allied Telesis AT
Model DMC1000
Type Fibermedieomformer
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Maks. overføringsafstand 0.5 km
Optisk bølgelængde 850 nm
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.1Q
Venstre forbindelsestype RJ-45
Højre forbindelsestype LC multimodus
Hardwarespecifikation
Model Desktop
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 1000Base-T
Venstre forbindelsesklemmetype RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype LC multimodus
Interface 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hun x 2, 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun
Statusindikatorer Link/aktivitet
Egenskaber Strøm fra USB, Automatic Link Restoration, Auto-negotiation, VLAN-understøttet, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Smart Missing Link (SML)
Type Ekstern strømforsyning
Overensstemmelsesstandarder RoHS, UL 60950-1, EN 60950-1, FCC Klasse A certificeret, VCCI, C-Tick, CISPR 22 Klasse A, EN 55022 Class A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)
Dimensioner og vægt
Bredde 3.18 cm
Dybde 9.14 cm
Højde 2.16 cm
Vægt 113 g