Grundet juletravlhed kan der forekomme 1-3 dages længere leveringstid.

img

Planet GT-802

Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus

695 kr
  • Lagerstatus: Kan sendes inden for 48 timer
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5011123510
  • Prod. varenr.
  • GT-802

Datablad

Generelt
Fabrikant PLANET Technology
Produktlinje PLANET
Model GT-802
Type Fibermedieomformer
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Maks. overføringsafstand 0.55 km
Optisk bølgelængde 850 nm
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ah
Venstre forbindelsestype RJ-45
Højre forbindelsestype SC multimodus
Hardwarespecifikation
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 10Base-T, Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 1000Base-T
Venstre forbindelsesklemmetype RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype SC multimodus
Interface 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45, 1 x Ethernet 1000Base-SX - SC multi-mode x 2
Statusindikatorer Strøm, Link/aktivitet
Egenskaber Halv dupleksmodus, Fuld dupleksmodus, Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X)
Strømforbrug ved drift 5.6 Watt
Overensstemmelsesstandarder FCC Klasse A certificeret
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 50 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 90%
Dimensioner og vægt
Bredde 9.7 cm
Dybde 6.9 cm
Højde 2.6 cm
Kom foran i køen til Black Friday!