Digitus GT-802 Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus

Digitus GT-802 Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus

695 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Bestillingsvare (ikke på lager). Ukendt leveringstid.
Lignende produkter på lager
Digitus varenummer GT-802
Dustin varenummer 5011123510

Datablad

  • Type
    Fibermedieomformer
  • Dataforbindelsesprotokol
    Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Dataoverførselshastighed
    1,000 Mbps
  • Venstre forbindelsestype
    RJ-45
  • Højre forbindelsestype
    SC multimodus
  • Maks. overføringsafstand
    0.55 km
Produktet mangler beskrivelse.

Specifikationer GT-802

Generelt

Fabrikant
PLANET Technology
Produktlinje
PLANET
Model
GT-802
Type
Fibermedieomformer

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed
1,000 Mbps
Maks. overføringsafstand
0.55 km
Optisk bølgelængde
850 nm
Overensstemmelsesstandarder
IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z
Venstre forbindelsestype
RJ-45
Højre forbindelsestype
SC multimodus

Hardwarespecifikation

Model
Ekstern
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 1000Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Venstre forbindelsesklemmetype
RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype
SC multimodus
Interface
1 x Ethernet 1000Base-SX - SC multi-mode x 2, 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45
Statusindikatorer
Link/aktivitet, Strøm
Egenskaber
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Fuld dupleksmodus, Halv dupleksmodus
Strømforbrug ved drift
5.6 W
Overensstemmelsesstandarder
FCC Klasse A certificeret
Min. driftstemperatur
0 °C
Maks. driftstemperatur
50 °C
Fugtighedsgrad ved brug
5 - 90%

Dimensioner og vægt

Bredde
9.7 cm
Dybde
6.9 cm
Højde
2.6 cm
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Dokumenter GT-802

PDF-dokument

Andre kunder så også