img
img
img

Startech ET1000S40LC2

Fibermedieomformer RJ-45 LC enkelttilstand

3 745 kr
  • 48 timer
  • Forsendelse fra: 0 kr
  • Varenummer
  • 5011071072
  • Prod. varenr.
  • ET1000S40LC2

Datablad

Generelt
Fabrikant StarTech.com
Model 1000 Mbps Gigabit Single Mode Fiber Media Converter LC 40 km
Type Fibermedieomformer
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Maks. overføringsafstand 40 km
Optisk bølgelængde 1310 nm
Venstre forbindelsestype RJ-45
Højre forbindelsestype LC enkelttilstand
Hardwarespecifikation
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 1000Base-T
Venstre forbindelsesklemmetype RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype LC enkelttilstand
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX/1000Base-SX - LC single-mode hun x 2, 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun
Egenskaber Halv dupleksmodus, Fuld dupleksmodus, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X)
Type Ekstern strømforsyning
Overensstemmelsesstandarder Plug and Play, FCC, RoHS
Farve Sort
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 60 °C
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 90 % (ikke-kondenserende)
Dimensioner og vægt
Bredde 9.5 cm
Dybde 16 cm
Højde 2 cm
Vægt 620 g
Garanti
Type 2 års garanti
Service & Support Begrænset garanti - 2 år

Testsammanfattning för

Baseret på analyser af bruger- og ekspertanmeldelser indsamlet fra hele verden.