img
img

TP-Link MC100CM

Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus

245 kr
  • 21 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5011026419
  • Prod. varenr.
  • MC100CM

Datablad

Generelt
Fabrikant TP-LINK
Produktlinje TP-LINK
Model MC100CM
Type Fibermedieomformer
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Maks. overføringsafstand 2 km
Optisk bølgelængde 1310 nm
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Venstre forbindelsestype RJ-45
Højre forbindelsestype SC multimodus
Hardwarespecifikation
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX
Venstre forbindelsesklemmetype RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype SC multimodus
Interface 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun, 1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode
Statusindikatorer Kollisionsstatus, Dupleksmodus for port, Strøm, Link/aktivitet
Egenskaber Datatransport, Halv dupleksmodus, Fuld dupleksmodus, Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X)
Type Ekstern strømforsyning
Overensstemmelsesstandarder FCC
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 90%
Dimensioner og vægt
Bredde 9.5 cm
Dybde 7.3 cm
Højde 2.7 cm