img
img
img

D-Link DMC-810SC Mediakonv TP To Fiber SC SM #Demo

Fibermedieomformer RJ-45 SC enkelttilstand

1 095 kr
  • 1 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010804008
  • Prod. varenr.
  • DMC-810SC/E #DEMO

Produktinformation

Bemærk! Demomodel!

Produktet er kontrolleret, funktionstestet og leveres med producentens garanti.

Produktet leveres med nødvendigt tilbehør, så varen fungerer. Mindre skønhedsfejl/små ridser kan forekomme.

En demomodel kan leveres uden originalemballage eller med slidt originalemballage.

Datablad

Generelt
Fabrikant D-Link
Produktlinje D-Link DMC
Model 810SC
Type Fibermedieomformer
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Maks. overføringsafstand 10 km
Venstre forbindelsestype RJ-45
Højre forbindelsestype SC enkelttilstand
Hardwarespecifikation
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-T
Venstre forbindelsesklemmetype RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype SC enkelttilstand
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - SC single-mode hun x 2, 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun
Statusindikatorer Strøm, Link/aktivitet
Egenskaber Auto-sensing per device, Auto-negotiation
Type Ekstern strømforsyning
Overensstemmelsesstandarder FCC Klasse B-certificeret, C-Tick, VCCI Class B ITE
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 90%
Dimensioner og vægt
Bredde 8.8 cm
Dybde 12 cm
Højde 2.5 cm