img
img

Intel Ethernet SFP+ LR Optics

4 495 kr
  • Lagerstatus: Forventet på lager: 05-06-2017
  • Forsendelse fra: 0 kr
  • Varenummer
  • 5010384078
  • Prod. varenr.
  • E10GSFPLR

Datablad

Overskrift
Producent Intel
Pakket kvantitet 1
Model Ethernet SFP+ LR Optics
Produktserie Intel
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 10000 Mbps
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet
Miljøparametre
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Ekspansion / Konnektivitet
Tilslutninger 1 x Ethernet 10GBase-LR/1000Base-LX - LC single mode x 2
Generelt
Formfaktor Indstiksmodul
Netværkstype SFP+ transceiver modul
Enhedstype SFP+ transceiver module
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 10GBase-LR
General
Form Factor Plug-in module