img

D-Link DEM 210

Fast Ethernet

1 895 kr
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 0 kr
  • Varenummer
  • 5010103111
  • Prod. varenr.
  • DEM-210

Datablad

Fabrikant D-Link
Produktlinje D-Link DEM
Model 210, Indstiksmodul
Antal pakker 1
Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Venstre forbindelsestype LC enkelttilstand
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Forbindelsesteknologi Kabling
Interface 1 x Ethernet 100Base-FX - LC single-mode x 2
Kabeltype Ethernet 100Base-FX
Maks. overføringsafstand 15000 m
Egenskaber Halv dupleksmodus
Overensstemmelsesstandarder RoHS, FCC Klasse B-certificeret, UL, TUV, VCCI, ICES-003
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 90%
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed 0.1 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
SFP-module
Form Factor Plug-in module