img

HPE SFP (mini-GBIC) transceiver modul

Gigabit Ethernet

Single/Multi-mode

795 kr
  • Lagerstatus: Forventet på lager: 24-10-2018
  • Forsendelse fra: 59 kr
  • Varenummer
  • 5010082216
  • Prod. varenr.
  • J4859C

Produktinformation

HP tilbyder Gigabit-LX-LC Mini-GBIC (J4859B) med en 1000Base-LX port. Dette produkt er designet til langdistance single-mode fiber (op til 10 km.). Den klarer multimode på begrænsede strækninger (op til 550 m.).

Datablad

Fabrikant Hewlett Packard Enterprise
Produktlinje HPE
Antal pakker 1
Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Venstre forbindelsestype LC
Model Indstiksmodul
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC x 2
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 1000Base-LX
Maks. overføringsafstand 10000 m
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Overliggende produktdata FH: NULL - NULL, FH: NULL - expansion module, FE: NULL - switch, FE: NULL - NULL
Bredde 1.4 cm
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dybde 5.7 cm
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Højde 1.2 cm
Vægt 20 g