Netværksswitche
+10 på lager
1 648,-
img
Ubiquiti UnifiSwitch 8GE Ports POE 150W
Administreret PoE+-switch med SFP
  • Antal porte 8
  • SFP Standard SFP
  • Blæser Nej
+10 på lager
2 345,-
img
+10 på lager
1 399,-
img
Ubiquiti EdgeRouter PoE
  • Tilslutningsteknologi Kabling
  • Antal porte 5
  • Antal WAN-porte 1
+10 på lager
999,-
img
4 på lager
712,-
img
Cisco RV130
  • Tilslutningsteknologi Kabling
  • Antal porte 4
  • Antal WAN-porte 1
3 på lager
777,-
img
Ubiquiti EdgeRouter Lite
EdgeMax serien til virksomheder/entreprise og avancerede hjemmebrugere
  • Tilslutningsteknologi Kabling
  • Antal porte 3
  • Antal WAN-porte 1
+10 på lager
1 161,-
img
Cisco RV320
  • Tilslutningsteknologi Kabling
  • Antal porte 6
  • Antal WAN-porte 2
+10 på lager
1 295,-
img
1 på lager
-7% 219,- Norm.pris 236 kr
img
Netgear ProSafe GS108
Omkostningseffektiv Gigabit-løsning
  • Antal porte 8
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Nej
+10 på lager
979,-
img
Netgear Jgs524 Gigabit Switch
Høj performance til en god pris
  • Antal porte 24
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Nej
1 på lager
197,-
img
D-Link DGS 108
Switch miniformat med 8 10/100/1000 Mbps LAN porte
  • Antal porte 8
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Nej
+10 på lager
495,-
img
Ubiquiti EdgeRouter™ X
Advanced Gigabit Ethernet Routers
  • Tilslutningsteknologi Kabling
  • Antal porte 5
+10 på lager
1 712,-
img
D-Link DES 1210
Perfekt til f.eks. kameraovervågning
  • Antal porte 24
  • SFP Standard SFP
  • Blæser Ja
5 på lager
-10% 169,- Norm.pris 187 kr
img
Netgear ProSafe GS105
Gigabitperformance i miniformat
  • Antal porte 5
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Nej
+10 på lager
145,-
img
D-Link DGS 1008D
8-ports gigabitswitch i desktopformat
  • Antal porte 8
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Nej
10 på lager
1 161,-
img
D-Link Web Smart DGS-1210-08P
Gigabit Smart-switch med 8 porte og PoE
  • Antal porte 8
  • SFP Standard SFP
  • Blæser Nej
2 på lager
574,-
img
Netgear ProSafe FS108P 8 Port 10/100 Desktop Switch with 4 Port PoE
8-ports 10/100Mbit switch med 4 stk. PoE porte
  • Antal porte 8
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Nej
4 på lager
899,-
Ubiquiti Unifiswitch 8 Ge Ports
  • Antal porte 8
  • Blæser Nej
1 på lager
-7% 219,- Norm.pris 236 kr
img
Netgear ProSafe GS108
Omkostningseffektiv Gigabit-løsning
  • Antal porte 8
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Nej
+10 på lager
-10% 169,- Norm.pris 187 kr
img
Netgear ProSafe GS105
Gigabitperformance i miniformat
  • Antal porte 5
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Nej
+10 på lager
-9% 449,- Norm.pris 495 kr
img
Netgear Prosafe Plus Gs105pe
Brugervenlig switch med mange funktioner
  • Antal porte 5
  • SFP Standard Nej
  • Blæser Ja
295,-
img
1 på lager
445,-
img
10 på lager
188,-
img
+10 på lager
1 095,-
img
1 på lager
229,-
img
3 på lager
1 145,-
img
HPE SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Op til 550 m med multimode
+10 på lager
331,-
img
D-Link DEM 311GT
D-Link DEM-311GT SX Mini GBIC
3 på lager
2 299,-
img
8 på lager
845,-
img
HPE SFP+ DAC 1M
  • Producent HPE
1 på lager
879,-
img
+10 på lager
8 026,-
img
1 på lager
295,-
img
1 på lager
295,-
img
D-Link DPE-301GS
Gigabit PoE+ Splitter
  • Producent D-Link
1 på lager
895,-
img
749,-
img
1 434,-
img
895,-
img

Køb den rette switch til dit netværk

Er du på jagt efter en ny switch? Her kan du sandsynligvis finde noget, der passer.Vi har både unmanaged og smarte switche fra producenter som Netgear, D-Link, Zyxel, Linksys og mange flere.

Hvilken switch bør du købe?

Det kan være svært at vælge ny switch. Ved du, hvor mange porte, du skal bruge, bliver det dog en del nemmere. Det næste spørgsmål er, hvad du skal bruge switchen til. Hvis du f.eks. skal tilslutte netværkskameraer eller IP-telefoner, kan en switch med PoE (power over ethernet) være en god idé. Denne funktion betyder nemlig, at dine enheder strømforsynes via netværkskablet fra switchen. En anden overvejelse bør være, om du har brug for avancerede management-funktioner, for så bør du overveje en smart switch eller managed layer 2/3.

QoS

Er I flere personer, som bruger netværket på samme tid og på forskellige måder, bør du overveje en switch med QoS (quality of service). QoS-funktioner sørger for, at switchen prioriterer ting, der kræver mere båndbredde (f.eks. Skype, spil og streaming), så der er et godt flow.

Dejligt med stilhed

Husk, at det er rart med en blæserfri switch, hvis den skal stå et sted, hvor der også befinder sig folk.